Mühendislik

Demisaş, deneyimli mühendislik ekibiyle, müşterileri için en uygun çözümleri sunar. Müşterilerin özgün ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunabilmek için, endüstrideki tüm gelişmeleri takip eder. Prototip aşamasından itibaren müşterilerine her zaman destek olan Demisaş, tasarım süreçlerini geliştirmek için çalışır ve kaynaklarını verimli kullanabilmek için süreç optimizasyonuna odaklanır.

Demisaş’ta üretim serüveni, parçaların tasarımı ve bu tasarımın, çeşitli simülasyon programları kullanılarak doğrulanmasıyla başlar. Elde edilen çıktılara ve müşteri özel isteklerine göre, tüm seri ve prototip üretim modelleri, CAD-CAM sistemi kullanılarak, Demisaş bünyesinde imal edilir. Üretimde kullanılan tüm model ve ekipmanlar, Toplam Verimli Bakım prensiplerine uygun olarak kontrol edilir ve korunur.
TASARIM

Demisaş'ta Mühendislik

İki boyutlu yada üç boyutlu müşteri teknik resimlerinden Unigraphics ve Catia CAD-CAM programları kullanılarak model, maça sandığı dizaynları yapılır.
SİMÜLASYON

Demisaş'ta Mühendislik

Sıvı metalin kalıbı doldurması ve katılaşması sırasında meydana gelebilecek olası hataları önceden tespit edebilmek ve buna bağlı olarak yolluk ve besleyici sisteminin en uygun tasarım şekline sahip olabilmesi için önlem almak amacıyla Magmasoft ve Novaflow&Solid simülasyon programları kullanılır. Simülasyon programı kullanımı sayesinde seri üretim öncesi deneme sayıları azaltılarak numune süresi kısaltılmaktadır.
MODEL YAPIMI

Demisaş'ta Mühendislik

Dizaynı yapılmış model ve maça sandıkları CNC tezgahlarında direkt CAM programı ile işlenir. Deneyimli çalışanlar tarafından tesviye işlemeleri tamamlanarak üretime hazır hale getirilir.