İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr

Demisaş, deneyimli mühendislik ekibiyle, müşterileri için en uygun çözümleri sunar . Müşterilerin özgün ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunabilmek için, endüstrideki tüm gelişmeleri takip eder. Prototip aşamasından itibaren müşterilerine her zaman destek olan Demisaş, tasarım süreçlerini geliştirmek için çalışır ve kaynaklarını verimli kullanabilmek için süreç optimizasyonuna odaklanır.

Demisaş’ta üretim serüveni, parçaların tasarımı ve bu tasarımın, çeşitli simülasyon programları kullanılarak doğrulanmasıyla başlar. Elde edilen çıktılara ve müşteri özel isteklerine göre, tüm seri ve prototip üretim modelleri, CAD-CAM sistemi kullanılarak, Demisaş bünyesinde imal edilir. Üretimde kullanılan tüm model ve ekipmanlar, Toplam Verimli Bakım prensiplerine uygun olarak kontrol edilir ve korunur.

Tasarım

İki  boyutlu  yada  üç  boyutlu  müşteri  teknik  resimlerinden   Unigraphics ve Catia CAD-CAM programları kullanılarak   model, maça  sandığı  dizaynları  yapılır.

Simulasyon

Sıvı metalin kalıbı doldurması ve katılaşması sırasında meydana gelebilecek olası hataları önceden tespit edebilmek ve buna bağlı olarak yolluk ve besleyici sisteminin en uygun tasarım şekline sahip olabilmesi için önlem almak amacıyla Magmasoft ve Novaflow&Solid simulasyon programları kullanılır.   Simulasyon  programı  kullanımı  sayesinde  seri üretim öncesi deneme  sayıları azaltılarak  numune  süresi  kısaltılmaktadır.

Model Yapımı

Dizaynı  yapılmış  model ve maça  sandıkları   CNC   tezgahlarında  direkt  CAM  programı  ile  işlenir.  Deneyimli  çalışanlar tarafından  tesviye  işlemeleri   tamamlanarak üretime  hazır  hale  getirilir.