İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr
7122018

Demisaş TÜDÖKSAD Çevre Ödülü'nü Kazandı

DEMİSAŞ, git gide yok olan doğal hayatın, kaynakların ve ormanların, artan tüketimin ve kirliliğin önüne geçilmesinde hem bireysel hem de DEMİSAŞ adına yapılabilecek küçük değişikliklerin bile dünyamıza önemli bir katkı olarak döneceği bilinci ile yıllardır çevre ve enerji konulu iyileştirme çalışmalarını bütün çalışanları ile yürütmekte; her fırsatı itina ile değerlendirerek hayata geçirmektedir.

DEMİSAŞ, yapılan iyileştirmeleri paylaşmak ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla TÜDÖKSAD (Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği) tarafından 2018 yılında Rahmetli Sayın Erdoğan Nas (Erkunt Genel Müdürü, TÜDÖKSAD Çevre Komite Başkanı) adına gerçekleştirilen TÜDÖKSAD Çevre Yarışmasına katılmıştır.

TÜDÖKSAD Çevre Komite üyelerinden seçilen bir ekip, sahadaki uygulamaları ve iyileştirme çalışmalarını değerlendirmiştir. Yarışmaya katılan tesislere yapılan saha ziyaretleri sonrasında puanlama yapılmış olup DEMİSAŞ, en iyi puana sahip olarak BİRİNCİLİK ödülüne layık görülmüştür ve ödül, 10. Uluslararası Döküm Kongresi açılış gününde tüm katılımcılar huzurunda DEMİSAŞ'a takdim edilmiştir.