İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr
332015

Demisaş Yeni Yatırımları ile Talaşlı İmalatta Büyümeye Devam Ediyor!

Yeni OKUMA MA500 HII Yatay İşleme Merkezleri ve DOOSAN VC430 Dik İşleme Merkezi Yatırımları Gerçekleştirildi. Demisaş’ın 2014 yılı sonlarında ve 2015 yılı başında yatırımı yapılan 3 adet OKUMA yatay işleme merkezi tezgahlarının kurulumları  tamamlanmış, gerekli operatör eğitimleri verilmiştir. Yeni yatay işleme merkezi tezgahlarında, halihazırda Wabco carrier parçalarının deneme üretimleri gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda 1. ve 2. referans ürün 2 tezgahta devreye alınmıştır ve bu ürünler için de Nisan ayı içerisinde seri üretime geçilmesi planlanmaktadır. Bununla birlikte 3. ve 4. referanslar için de 3.OKUMA yatay işleme merkezinde deneme üretimleri devam etmektedir. Bu ürünlerin de seri üretimi Mayıs ayı içerisinde başlayacaktır. Yine Wabco carrier  işleme projeleri kapsamında, yeni bir OKUMA yatay işleme merkezi siparişi verilmiş olup bu tezgahın devreye alınma çalışmaları 2015 Eylül olarak hedeflenmektedir. Bu yeni yatırım ile de Wabco ile anlaşması sağlanan, 11 referans carrier parçalarının deneme üretimleri ve nihayetinde seri üretim çalışmaları devam edecektir.

Yine 2014 yılı içerisinde yatırımı yapılan DOOSAN VC430 Dik işleme Merkezi tezgahının kurulumu aynı yıl içerisinde tamamlanmış ve Valeo volan işleme hattında seri üretime alınmıştır. Yeni tezgahın devreye alınması ile volan üretiminde artış sağlanmış olup, ayrıca tek parça akış sistemine katkısı yönünden yalın imalat çalışmalarına da olumlu etkileri gözlemlenmiştir.

2015 yılı içerisinde siparişi verilmiş olan yeni otomatik balans tezgahının devreye alım çalışmalarının tamamlanması ile mevcut volan-fren diski işleme hattının kapasitesinde artış ve tek parça akış sisteminde iyileşme hedeflenmektedir. Demisaş’ın 2014 ve 2015 yılları içerisinde gerçekleştirdiği yatırımlar, şüphesiz 2016 yılı ve sonrasında da artarak devam edecektir.