İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr
1102014

Demisaş TURKCAST 2014 Fuarı'nda

Döküm sektörünün öncü kuruluşlarının başında gelen Demisaş, Türk döküm sanayisinin gücünü sergilediği en önemli platform olan TURKCAST 2014 Fuarı’nda sektörün önde gelen temsilcileriyle buluştu. Son dönemde gerçekleştirdiği atılımlarla dikkatleri üzerine çeken Demisaş, 2012 yılında başlattığı talaşlı imalat yatırımı kapsamındaki çalışmalarını fuarda ön plana çıkardı.

40 senelik köklü geçmişiyle Türk döküm endüstrisinin yanı sıra bugün Avrupa döküm pazarının da en önemli oyuncularından biri haline gelen Demisaş, ANKIROS ve ANNOFER ile eş zamanlı olarak düzenlenen TURKCAST 2014’te dört gün boyunca hem mevcut müşterileri, hem de potansiyel müşterileri ile bir araya gelme fırsatı yakaladı.

Sektörün en güvenilir ve yenilikçi oyuncusu olma hedefiyle 2012 yılının ilk çeyreğinde başlattığı talaşlı imalat yatırımı ve vermiküler dökme demir üretimi ile sektördeki yerini güçlendiren Demisaş, talaşlı imalat yatırımı kapsamında hayata geçirdiği projelerini fuar boyunca sektör temsilcileriyle paylaştı.
11 - 13 Eylül 2014 tarihlerinde, Ankiros / Annofer / Turkcast 2014 Fuarları ile paralel olarak gerçekleştirilen 7. Uluslararası Döküm Kongresi’nin de destekçilerinden biri olan Demisaş, Kongre kapsamında 3 ayrı bildiri sundu.

Döküm sektörüne dair akademik, teknolojik, ekonomik ve yönetsel birikimin katılımcılarla paylaşılmasını amaçlayan Kongre’nin bu yılki teması, “Türk Döküm Sektöründe Hedeflerimiz ve Risklerimiz” idi. Demisaş bu kapsamdaki ilk sunumunda “Döküm Fabrikasında Yalın Üretim ve TPM Yolculuğunda Yönetici Rolü” başlığıyla Demisaş’ın 2013 yılının sonunda başlattığı Yalın Üretim yolculuğunu kongre katılımcılarıyla paylaştı. Ayrıca “Enerji Verimliliği” ile “DISA Kalıplama Hattı Aşılama Sistemi PM Analizi” adıyla iki sunum, “Ramak Kaldı” adıyla bir sunum gerçekleştirildi. “Dökümhanelerde Yalın Yönetim” ve “Dökme Demir Üretiminde Boyasız Maçalı Döküm” başlıklı 2 poster sunumu da yapıldı.