İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr
792016

TPM Süreklilik Ödülü’nü alan Avrupa ve Türkiye’nin ilk Dökümhanesi!

Türk döküm sektörünün dünya çapında faaliyet gösteren köklü ismi Demisaş, günümüzün en önemli yönetim sistemi olan TPM (Toplam Üretken Yönetim) uygulamalarında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları neticesinde Japonya’dan bir ödül daha kazandı. 2013 yılında Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından "TPM Mükemmellik Ödülü”ne layık görülen Demisaş, şimdi de "TPM Süreklilik Ödülü”nü alarak Avrupa’nın ve Türkiye’nin bu ödüle sahip ilk dökümhanesi unvanına sahip oldu.

Demisaş; üretim ve hizmet süreçlerinde verimliliğin artırılmasını hedefleyen ve günümüzün rekabet ve kriz ortamında, küresel ekonominin önde gelen oyuncuları tarafından uygulanan TPM (Toplam Üretken Yönetim) sistemine ilişkin olarak 2010 yılında başlattığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 3 yıl gibi kısa bir zamanda TPM Mükemmellik Ödülü’nü alarak TPM faaliyetleri konusundaki azim ve kararlılığını gösteren Demisaş, 23 Mart’ta Japonya’nın Kyoto kentinde gerçekleştirilen törende "Mükemmellikte Süreklilik Ödülü"nü aldı.
 
Dünyada Mükemmellik Ödülü’nün bir üst seviyesi olarak kabul edilen Süreklilik Ödülü’nü alarak Türkiye ve Avrupa’nın bu ödülü alan ilk dökümhanesi olan Demisaş’ın bir sonraki hedefi ise, dünyanın "TPM Özel Ödülü"nü alan ilk dökümhanesi olarak Türk döküm sektörünün dünyadaki varlığını güçlendirmek.