İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr
1812019

TÜDOKSAD Çevre Ödülü Bayrağı Göndere Çekildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından gerçekleştirilen 2018 yılı 3. TÜDÖKSAD Erdoğan Nas Çevre Yarışması'ndan jüri değerlendirmeleri sonucunda birincilik ödülüne layık görülen DEMİSAŞ'a, 11.01.2019 tarihinde TÜDÖKSAD ekibi ve TÜDÖKSAD üye dökümhanelerin Çevre ve İSG birim sorumlularının katılımıyla DEMİSAŞ tesislerine ziyaret gerçekleştirilerek birincilik bayrağı takdim edilmiştir.

Ziyaret programına DEMİSAŞ'ın çevre ve iş güvenliği ile ilgili çalışmalarının anlatılmasıyla başlanmış olup sonrasında işletme turu gerçekleştirilmiştir. İşletme turunda tesisimizin üretim alanları ve çevre koruma tesisleri gezilmiş; üretimdeki hammadde tüketimi, atık oluşumu, enerji tüketimi gibi çevresel iyileştirme çalışmalarından bahsedilmiştir. Daha sonra TÜDÖKSAD Genel Sekreteri Koray HATİPOĞLU, İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir ŞEN ve Tüdöksad Akademi Danışmanı Seyfi DEĞİRMENCİ tarafından çevre ödülü bayrağı Genel Müdür Emre GİRAY, Teknik Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Uğur AKI ve Yönetim Sistemleri ekibine teslim edilerek, bayrak göndere çekilmiştir.

Çevre ödülü ile ilgili program tamamlandıktan sonra TÜDÖKSAD Çevre-İSG Komitesi, Yönetim Sistemleri ekibimizin de katılımıyla, 2019 yılı 1. toplantısını tesisimizde gerçekleştirmiştir.