İletişim:    Telefon: +90 262 677 46 00      Email: info@demisas.com.tr

 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ KAPSAMI 

Kalite Yönetim Sistemleri kapsamı (ISO 9001, IATF 16949) kaliteyi etkileyen tüm faaliyetler ve bunları gerçekleştiren tüm bölüm/personel için bağlayıcıdır ve tüm ürünleri kapsar. 

DEMİSAŞ organizasyonunda; müşteri ve uygulanabilir düzenleyici şartları yerine getiren ürünleri ve hizmetleri sağlama kabiliyetini ve sorumluluğunu etkileyecek tüm faaliyetler dahil edilmiştir. Hiçbir bölüm iptal edilemez, yönetimin onayı olmadan üçüncü şahıslara devredilemez. 

Demisaş A.Ş.’de üretilen tüm parçalar müşteri teknik resimlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tasarımlar müşteriler tarafından belirlenmektedir. Belirlenmiş bu tasarımlar teknik resimlere aktarılmakta ve Demisaş'a yeni parça üretim başlangıçlarında teslim edilmektedir. Teknik resmi olmayan parçanın üretimi Demisaş A.Ş.'de yapılmamaktadır. Bu nedenle 8.3 no lu maddelerden (detay için bknz. Bölüm 8) muaftır. 

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI 

Çevre Yönetim sistemi hem fabrika hem de merkez ofis faaliyetlerini kapsamaktadır. 

Coğrafi Kapsam: 

Fabrika:        DEMİSAŞ A.Ş. fabrikası Vezirhan Beldesi'nin sanayi bölgesinde bulunmakta olup yakın çevresinde tarımsal faaliyetler gerçekleştirilmemektedir. Güneyinde ahşap malzeme üretim tesisi ve yaklaşık 500 m. yakınında Vezirhan Beldesi, kuzeyinde kağıt üretim fabrikası, doğusunda bir adet bitişiğinde ve bir adet yolun karşısında olmak üzere benzin istasyonları ve yaklaşık 200 m. doğusunda Karasu Deresi ve ilerisinde çimento fabrikası bulunmaktadır. 

Merkez:         DEMİSAŞ A.Ş. Merkez ofisi, sanayi tesislerinin bulunduğu bölgede ve SARKUYSAN Boru Fabrikası ile aynı alan içerisindedir. Ofis faaliyetleri ve genel acil durumlar dışında fiziksel etkisi bulunmamakta olup SARKUYSAN tarafından yürütülen faaliyetlerden etkilenmektedir, merkez ofis çalışanları tarafından yürütülen faaliyetler Çevre ve Enerji Yönetim sistemlerine dahildir. 

ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI 

ISO 50001 Enerji yönetim sistemi kapsamında merkez ofis konum olarak yer almamaktadır, faaliyet olarak etkileri değerlendirilmektedir. 

İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI 

ISO 45001 İş Güvenliği yönetim sistemi kapsamında merkez ofis konum olarak yer almamaktadır, faaliyet olarak etkileri değerlendirilmektedir. 

 

Demisaş Döküm Emaye Mamülleri A.Ş. Sertifikaları